top of page
Elçin Cömert (13).jpg

Tuğba Arslan ile Ebeveyn ve Çocuklar için Regülasyon Atöylesi

12 Ocak 19.30 - 20.30  Ebeveyn için Online Buluşma

13 Ocak 13.00 – 14.00  Ebeveyn ve Çocuklarin Birlikte Katılacağı Regülasyon Pratikleri (Yüz Yüze)

Gün içinde birçok durumun içinden geçeriz. Yaşadığımız her şey önce bedenimizde can bulur. Bedenimizden beyne aktarılan iletilerle yaşadıklarımızı adlandırırız.  Korkuyorum, mutluyum, şaşkınım, zorlanıyorum gibi ifadeler kullanırız. Bazen yaşadıklarımız bizim zorlu duyguların içinden geçmemize neden olur. Böyle zamanlarda “Şu anda bana ne oluyor?” sorusunu sorabilir ve bedenimizden gelen mesajları görebilirsek duygularımızı sağlıklı bir şekilde yönetme şansımız olur. 

Çocukların dünyasından baktığımızda onların duygularını biz yetişkinler gibi tanımlayamadığını görürüz. Bu sebeple zorlu anlarda kendilerini nasıl ifade edeceklerini de bilemezler ve verecekleri tepkileri de kontrol edemezler. Yaşadıkları sıkışmışlığı ebeveynlerin görüp onlara destek sunmasına ihtiyaç duyarlar. Çünkü bunu ancak ebeveynin yardımıyla yapabilirler. 

Regülasyon, duygularımızı tanımak, fark etmek, yorumlamak ve yönetebilmek demektir. Anneler ve çocukların birlikte katılabileceği bu atölye ile zorlu duygularımızla başa çıkabilme becerilerini geliştirebilmek için somatik bir deneyimleme yapacağız. 

Atölyenin ilk aşaması ebeveynlere yönelik olarak online bir şekilde yapılacak; ikinci aşamasında ise çocuk ve annelerle birlikte stüdyoda aktif bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Atölyenin içeriği:

Regülasyon nedir? 

Duygu farkındalığı ve kabulü

Duyguların bedendeki yansımalarını fark etme

Hoş ve nahoş duyguların varlığı ve kabulü

Misafiri kabul etmek, ağırlamak ve uğurlamak

Regülasyon biçimleri

Somatik Pratikler

Atölye Ücreti:

Havale yolu ile: 690 TL (Bize mail atarak bilgileri alabilirsiniz: kayit@ramyogaokulu.com

Kredi Kartı ile: 750 TL (taksit seçeneği mevcuttur. Aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz)

bottom of page