top of page

Bütünsel Yoga Terapi

Bu derste, insan sağlığının ve onarımın bütüncül şekilde ele alınmasından kaynaklı, herhangi bir hassasiyete, gerginliğe, stres, kaygı gibi ruhsal desteğe ve gevşemeye yönelik çalışırız. Terapötik yoga pozları, nefes ve meditasyon çalışmaları içerir. Onarır, rahatlatır.

Blok ile gerin

Vinyasa Yoga

Bu ders, enerjinizi yükseltirken, aynı zamanda gevşemenizi de sağlar. Günü daha zinde ve odağınız güçlü geçirmenize destek olur. Nefesle uyumlu şekilde pozlar arasında akış üzerine çalışırız.

İyengar Yoga

Restoratif Yoga Terapi

Üzerinizde biriken tüm ağırlığı, yorgunluğu, bırakmanıza yardımcı olur. Dinlenmeye, yavaşlamaya, hatta durmaya ihtiyaç duyanlara çok iyi gelir. Battaniye, yastık, blok, sandalye gibi bir çok destekle pratik edilir.

Sahne ile Yoga

Meditasyon

Zihni dengede ve sakin tutmak, bedenimizi ve yaşam kalitemizi oldukça etkiler. Meditasyon pratiklerinde, nefes ve meditasyon tekniklerini öğrenerek içselleştirmeyi amaçlarız.

Meditasyon

Yin Yang

Yang canlandıran, yin ise dinginleştiren, gevşeten bir enerji barındırır içinde.

Her ikisine de ihtiyaç var, aradığımız hal ikisi arasında bir denge..

 

Bu ders önce bedenin hareket potansiyelini açığa çıkarıp güçlendiren, ardından dinlendiren, bırakmayı deneyimleten ve tüm fasyayı derinlemesine esnettiğimiz bir ders.

Aştanga Yoga

Yüz Yogası

Yüz Yogası; nefes, üst beden, yüz egzersizleri ve masajları içeren bir pratiktir.

Günlük yaşantının içindeki deneyimlerimizle şekillenen mimiklerimiz, farkında olmadan yüzümüzde kırışıklığa sebep olur. Burada az çalışan kasları güçlendirerek ve çok çalışan kasları rahatlatarak üst bedeni ve yüzümüzü nefes yardımıyla dengeliyoruz.

Gua Sha Masajı

Yoga Nidra

Sağlıklı olmak için sağlıklı gevşemek bir diğer  deyişle düzenli olarak beden ve bedene ait sistemlere format atmak yoga nidra tekniği ile mümkün.

Kendiniz için sadece 45 dakika ayırarak bu derin gevşeme halini pratik edebilir.Yumuşacık bir beden,sakin bir zihin ve sağlıklı bir duygu durumu ile yolunuza devam edebilirsiniz.

1 saatlik yoga nidra pratiği 4 saatlik sıradan bir uykunun bedene kattığı restorasyon halini sunar.

Hamile Yogası

Anne-bebek iletişimini geliştiren, anneyi uygulanan yoga pozlar ve nefes çalışmalarıyla, rahat bir doğum için destekleyen ve var olan hassasiyetleri ile çalışılan yoga tarzıdır

Hamile Yoga

Yin Yoga

Yin yogada yang pratiklerin aksine odak kaslar değil; eklemler, ligamentler ve derin fasya ağları gibi bağ dokulardadır. 

Yin kelime olarak beslemek, izin vermek ve gölgede kalan yanlar anlamlarına gelir. 

Hem bedensel hem zihinsel düzlemde yin yoga; derin ve gölgeli olan yanlarımızı beslemeye izin vermektir bir diğer anlamda. 

Güvenli bir alanda dinginleşmek, gevşemek ve bilinçli bir farkındalıkla kendiliği keşfetmeye bekliyoruz sizleri.

Yoga yapmak

Pranayama

Prana; yaşam enerjisi demektir.yediğimiz besinlerde,soluduğumuz havada,içtiğimiz su da ve güneşte bulunur.

Pranayama derslerinde biz nefesi baz alıyor olacağız.

ayama ise nefesin içindeki pranayı yönetmek ve bedenin her bir hücresine onu taşımak için yapılan sistemli bir çalışmayı ifade eder.

Pranayama çalışmalarında yoga duruşları olan asanaları ve bazı hareket kalıplarını kullanarak nefes aracılığı ile pranaya alan açarız.

Kundalini Yoga Nefesi
bottom of page